75 lat Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

Zimą 1947 roku w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego zebrali się pierwsi słuchacze Wyższej Szkoły Handlowej. 3 lutego profesor Wincenty Styś wygłosił wykład inauguracyjny poświęcony teorii ekonomicznej Quesneya. Tak rozpoczęła się historia dzisiejszego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Zrób to sam, czyli do czego służy rząd

Dawno niewidziana znajoma, którą emigracyjne ścieżki doprowadziły do olimpijskiego miasta Calgary w Kanadzie, po blisko czterdziestu latach pracy w dziale IT miejscowego uniwersytetu uznała, że już czas na emeryturę. Powiedziała: „Lubiłam swoją pracę, teraz jednak nie mogę się doczekać dołączenia do programu White Hat Volunteers, organizacji zrzeszającej wolontariuszy, którzy ubrani w białe kapelusze i czerwone kubraczki od ponad trzydziestu lat opiekują się podróżnymi na lotnisku Calgary”.

Onboarding na uczelni wyższej? O tak!

onboarding

76% polskich firm deklaruje, że w jakimś stopniu wykorzystuje onboarding. Jak wygląda sytuacja w instytucjach państwowych? Od pewnego czasu onboarding stał się częścią kultury pracy na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

22 kwietnia – Światowy Dzień Ziemi

woda

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Ma on na celu propagowanie działań proekologicznych dotyczących walki za zmianami klimatycznymi, ograniczaniem emisji dwutlenku węgla, propagowaniem odnawialnych źródeł energii oraz efektywności energetycznej, jak również ochronę bioróżnorodności i zasobów wodnych. „Woda gruntowa – uczynić niewidzialne widzialnym” – to hasło tegorocznego Światowego Dnia Ziemi.

Biblioteka Główna UEW? Równolatka uczelni. Obie mają po 75 lat

Biblioteka UEW

W ramach obchodów przygotowano wystawę, która opisuje 75 lat działalności Biblioteki Głównej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Wystawa jest pierwszym wydarzeniem, które odbyło się w ramach jubileuszu 75-lecia Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Impakt Dolny Śląsk – drugi numer kwartalnika

Impakt 2

„Impakt Dolny Śląsk” jest kwartalnikiem Think Tanku Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu funkcjonującego pod tą samą nazwą. Przegląd adresowany jest zarówno do jednostek publicznych, jak i środowiska dolnośląskiego biznesu oraz wszystkich odbiorów zainteresowanych społeczno-gospodarczym rozwojem Dolnego Śląska. Na początku marca 2022 ukazał się drugi numer Impaktu.

Jak rodził się (teraz) Wrocław

Ratusz wrocławski nocą

Serce boli na wieść o bombardowaniu ukraińskich miast przez sowieckich okupantów. W pamięci wraca ciepły kwiecień 2007 roku, w którym do wschodniej i zachodniej Ukrainy, w poszukiwaniu nowych kandydatów na studia, wyruszyli przedstawiciele wrocławskich uczelni. Ostrzeliwany dziś Charków wówczas przywitał gości słońcem zalewającym szerokie aleje przecinające miasto i rozległe centrum z architekturą z czasów słusznie minionych – minionych?
Wyjazd był częścią projektu Teraz Wrocław (Teper Wrocław), który narodził się w roku 2005.

Pomoc dla Ukrainy. Po czynach ich poznacie…

Pomoc dla Ukrainy

Przed wybuchem wojny w Ukrainie we Wrocławiu mieszkało 100 tysięcy Ukraińców – pracowali, studiowali, wzbogacali życie kulturalne i społeczne, byli ważną cząstką życia naszego miasta. Od marca 2022 roku Wrocław stał się zupełnie innym miastem. Przyjęliśmy pod nasz dach tysiące wojennych uciekinierów, służymy pomocą i wsparciem, łóżkiem i strawą. Staramy się tym ludziom – ofiarom historii – organizować codzienne życie. Jak pomaga nasza uczelnia?

Jeden człowiek wiele może

Bill – tak bowiem wszyscy się do Minskera zwracali – pojawił się na uczelni w 1989 roku. Stał się symboliczną personifikacją przemian w Polsce. Jako native speaker z doświadczeniem pedagogicznym zostałby przyjęty z otwartymi ramionami na całym świecie. A jednak podjął wyzwanie, jakim był przyjazd do Polski, która dopiero budziła się z długiego snu.