ludzie biznes

Trzy kroki do międzynarodowej kariery

Podróże po świecie, wysokie zarobki, praca na arenie międzynarodowej i nowe możliwości. Zagraniczna kariera jest na wyciągnięcie ręki – wystarczy odrobina szczęścia, szczypta wiary w siebie i… trochę pracy.

1150x180

Podobno zawsze najtrudniejszy jest pierwszy krok, potem zwykle idzie już z górki. Jak zatem zacząć i co zrobić, by zbliżyć się do wymarzonej pracy gdzieś za granicą? Oto trzy pierwsze kroki, które przybliżą cię do realizacji twoich planów.

Krok pierwszy – znajdź swoje mocne strony i dokształcaj się w kierunku, który naprawdę cię interesuje. Nauka jest znacznie ciekawsza, kiedy staje się przedłużeniem twoich zainteresowań.

Krok drugi – rozglądaj się za praktykami i stażami; dzięki nim często możesz podnieść kwalifikacje i zdobyć tak ważne doświadczenie.

Krok trzeci – nie zaniedbuj nauki języków obcych! Angielski, nazywany międzynarodowym językiem biznesu, to teraz podstawa, bez której trudno poradzić sobie na rynku pracy.

Dla wielu studentów problemem jest brak możliwości używania języka angielskiego na co dzień. Rzadko mają też szansę poznania angielskiego słownictwa ściśle związanego z branżą, w której chcieliby pracować w przyszłości. Świetnym rozwiązaniem wydawać się więc może wyjazd na zagraniczne uczelnie. To opcja interesująca, ale też bardzo kosztowna, wymagająca często wielu wyrzeczeń. Nie trzeba jednak opuszczać Polski, by móc studiować w języku Szekspira. Uczelnie coraz częściej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi, którym zależy na stałym kontakcie z angielskim, proponując kierunki, gdzie zajęcia i wykłady prowadzone są właśnie w tym języku.

Jakie korzyści płyną ze studiowania po angielsku na Uniwersytecie Ekonomicznym?

Możesz stale doskonalić swoje kompetencje językowe i społeczne, poznawać angielskie terminy, zwłaszcza z zakresu ekonomii i biznesu. Dzięki temu lepiej poznasz „slang”, którym porozumiewają się pracownicy międzynarodowych korporacji. Bez wątpienia będzie to ogromny atut przy poszukiwaniu pracy, również poza Polską.

Zyskasz łatwiejszy dostęp do programów wymiany zagranicznej; będziesz się też czuć znacznie pewniej i prawdopodobnie z większą odwagą pokonasz bariery językowe i kulturowe.

Nawiążesz kontakt z zagraniczną grupą studentów, co pozwoli ci nabrać doświadczenia w pracy z zespołami międzynarodowymi i wielokulturowymi. Tym samym otworzysz sobie „okno na świat” i dostaniesz szansę na rozpoczęcie wielu relacji – zarówno zawodowych, jak i towarzyskich.

Będziesz się kształcić ze znanych i cenionych na całym świecie podręczników, zdobywając aktualną wiedzę i dostęp do nowinek branżowych. A wszystko to pod okiem wysoce wykwalifikowanej i wyselekcjonowanej kadry Uniwersytetu Ekonomicznego oraz profesorów z zagranicy.

Część kierunków jest akredytowana przez międzynarodowe organizacje i uprawnia do wydawania podwójnego dyplomu ukończenia studiów (UEW – IHI Zittau); masz też szansę zdobyć uprawnienia do zdawania certyfikowanych egzaminów zawodowych (jak ACCA czy CFA).

Brzmi dobrze? A wcale nie musisz opuszczać Polski. Wszystko to możliwe jest we Wrocławiu, jednym z najbardziej lubianych przez studentów miast europejskich.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z nasza ofertą edukacyjną.


Sonia Mozel

Dziennikarka i redaktorka; nie wyobraża sobie życia bez pisania. Od 2020 roku związana z Centrum Promocji Uniwersytetu Ekonomicznego. Zakochana w Davidzie Lynchu, George’u Harrisonie i Tatrach. W wolnych chwilach czyta i uprawia jogę. Weganka zafiksowana na punkcie ekologii i szczęśliwa matka czwórki kotów.

Polecamy

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Ma on na celu propagowanie działań proekologicznych dotyczących walki za zmianami klimatycznymi, ograniczaniem emisji dwutlenku węgla, propagowaniem odnawialnych źródeł energii oraz efektywności…

1150x180