Studia to nie tylko nauka…

Zajęcia, wykłady, długie godziny spędzone w bibliotekach i zarwane noce przed sesjami egzaminacyjnymi… To chleb powszedni tych, którzy zdecydowali się kontynuować edukację na wyższych uczelniach. Ale studenckie życie to nie tylko nauka w uniwersyteckich salach i kucie do kolokwiów. Na przyszłych żaków czeka bowiem wiele interesujących wydarzeń, w których mogą wziąć udział, a nawet samodzielnie uczestniczyć w ich organizacji.

1150x180

Dla fascynatów podróży…

Dni Podróżnika to jeden z największych festiwali podróżniczych odbywających się we Wrocławiu; w jego ramach studenci mają okazję spotkać się z osobami, które opowiadają o swoich niezwykłych wyprawach, służą aspirującym turystom dobrymi radami i chętnie dzielą się doświadczeniami.

A jeśli zamiast słuchać, wolisz działać, możesz wziąć udział w organizowanym przez Klub Podróżników BIT Auto Stop Race, specyficznym wyścigu, w którym uczestnicy muszą dotrzeć do wybranego europejskiego miasta, poruszając się jedynie autostopem. Wyścig odbywa się w maju, a miejscem startu jest kampus wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego.

Dla altruistów…

Chcesz się udzielać społecznie i pomagać poszkodowanym przez los ludziom? Wampiriada, będąca projektem Niezależnego Zrzeszenia Studentów, to ogólnopolska akcja szerząca ideę bezinteresowanego pomagania innym i ratowania życia. Uczestnicy mogą oddać krew potrzebującym i zapisać się do bazy dawców szpiku.

Biorąc udział w Wielkiej Drace dla Dzieciaka, największej studenckiej charytatywnej akcji w kraju, zbierasz z kolei pieniądze na leczenie dzieci przebywających pod opieką fundacji.

Dla miłośników kultury…

Nie wyobrażasz sobie życia bez filmów i marzy ci się, by zajrzeć za kulisy? Projekt Prawie Kino nie tylko przenosi salę kinową na teren campusu, ale też przybliża sekrety realizacji różnych produkcji i pozwala na osobiste spotkania z gwiazdami polskiej kinematografii.

Miłośnicy teatru nie poczują się pokrzywdzeni – dzięki Pracowani Teatralnej nie tylko zapłacą mniej za bilety, ale też będą mogli uczestniczyć w prelekcjach i spotkaniach z ludźmi ze środowiska teatralnego.

Dla zaangażowanych…

Zależy ci na tym, by zdobyć doświadczenie praktyczne lub spróbować swoich sił w zupełnie nowej dziedzinie? Nic prostszego. CodersCamp to darmowy kurs developmentu dla osób, które stawiają pierwsze kroki w branży informatycznej. Nie wiesz jeszcze, w jakim kierunku się rozwijać? Być może odpowiednią ścieżkę wskażą ci Drogowskazy Kariery, czyli cykl szkoleń i warsztatów, lub nowatorski projekt Mind.Art. Z kolei dzięki Tour de Work zdobędziesz szansę na zobaczenie, jak od środka wygląda praca w wielkich korporacjach.

A po zajęciach…

Podobno najciekawsze wydarzenia kulturalne odbywają się właśnie na studiach. Tego zdania są zwłaszcza ci, którzy wzięli udział we wrocławskich Ekonomaliach. Na całe trzy dni studenci przejmują uniwersytecki kampus, uczestnicząc wkoncertach, warsztatach i zabawach.

Brzmi interesująco? Chcesz wziąć udział w tych wydarzeniach lub dołączyć do grona organizatorów i zdobyć doświadczenie, które bezsprzecznie przyda ci się w przyszłości? Zajrzyj na naszą stronę i dołącz do grona studentów.

Polecamy

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Ma on na celu propagowanie działań proekologicznych dotyczących walki za zmianami klimatycznymi, ograniczaniem emisji dwutlenku węgla, propagowaniem odnawialnych źródeł energii oraz efektywności…

1150x180