Studia – najlepszy czas w życiu

Zapytaj pięciu kolegów, zapytaj pięć koleżanek – ale takich, którzy już mocno stoją obiema nogami w biznesie, robią to, co lubią, i zarabiają na tym – o najpiękniejszy czas w ich życiu. Gwarantuję, że w pięciu pierwszych wspomnieniach zapewne pojawią się studia. Jak mantrę będą powtarzać: „Studia to mój najlepszy czas”. Mam dla Ciebie kilka… No dobrze, pięć wskazówek, jak sprawić, by i Twoje studia były właśnie takie.

1150x180

  1. Bądź ciekawy świata, który Cię otacza

Pamiętam taką archaiczną dobranockę Marceli Szpak dziwi się światu, w której tytułowy Marceli nie przyjmował rzeczy takimi, jakimi są, tylko bezustannie poszukiwał odpowiedzi na nurtujące go pytania. Wyobraź sobie, że wszystko, co Cię otacza, wszystkie zjawiska i zależności, można wyjaśnić poprzez myślenie ekonomiczne. EKONOMIA to sposób, w jaki podejmujesz decyzje i dokonujesz wyborów. Jeśli jakiegoś surowca jest w otoczeniu mało, ma dużą wartość, a jeśli innego jest dużo, wtedy kosztuje niewiele. Zastanawiałeś się kiedyś nad tym? 

Warto pomyśleć, czy po studiach ekonomicznych staniesz się kimś o wyjątkowych kompetencjach, czy też jednym z wielu. Tylko od Ciebie zależy, jak będziesz zarządzał swoim potencjałem i możliwościami, a także czy odnajdziesz swoją ścieżkę sukcesu.

2. Naucz się poruszać w gąszczu reguł i przepisów

Nie ma jednej odpowiedzi na każde pytanie – świat wokół jest złożony. Czasem daje dotkliwą nauczkę za nieprzestrzeganie reguł gry, innym razem stwarza atrakcyjną szansę. Jak się w tym świecie poruszać, jak działać, jak to działanie planować, czego unikać, a z czego korzystać? Podpowiadam – magicznym słowem jest ZARZĄDZANIE. 

Zapewne myślisz teraz: „Nieeee, moda na studiowanie zarządzania już minęła, to nie jest atrakcyjny kierunek, nie będzie dobrze wyglądał w CV”. Zastanów się jeszcze raz. W każdej firmie część pracowników wykonuje czynności operacyjne, ale druga grupa zajmuje się właśnie zarządzaniem, na różnych poziomach. Inżynierowie sprawiają, że powstają produkty, ale to menedżerowie generują sprzedaż, podejmują współpracę z innymi firmami, realizują kontrakty. Co z tego, że masz gotowy wzór na eliksir młodości – nie zarobisz na nim ani złotówki, dopóki nie uruchomisz promocji i sprzedaży. Poznanie reguł gry rynkowej wzmocni Twoje kompetencje zarządcze.

3. Zdobywaj góry

To hasło, które nie jest tylko przenośnią. Oczywiście, ważne, by wychodzić ze strefy komfortu i stawiać sobie ambitne wyzwania, wymagać od siebie więcej, ponieważ realizacja celów wzmocni siłę Twojego charakteru. Wybierz miejsce, w którym będziesz mógł realizować swoje pasje, zadbaj o równowagę między studiami a życiem. To dobra wprawka do stosowania idei work-life balance w kolejnych etapach. 

W Jeleniej Górze, przez niektórych nazywaną nawet perłą Karkonoszy, masz niepowtarzalne możliwości zdobywania szczytów. Nie jednego, ale wielu. Tu zrealizujesz swoje pasje. Wędrówki, wspinaczka, lotniarstwo, kolarstwo górskie… Wszystkie te możliwości są na wyciągnięcie ręki. 

4. Poczuj się wyjątkowo

Znowu slogan jak z reklamy, ale… każdy jest inny, ma swoje potrzeby, oczekiwania i poziom percepcji. W każdym drzemie jakiś potencjał. Jeśli chcesz, by traktowano Cię indywidualnie, wybieraj miejsca do studiowania, do pracy, do życia, w których nie pozostaniesz anonimowy. Miejsca z kameralną atmosferą, gdzie Twoje zdanie będzie się liczyć. Miejsca otwarte na Twoją kreatywność i zaangażowanie. Sprawdź ofertę aktywności naukowych i organizacyjnych wybranej uczelni. Angażuj się, nie bądź bierny – daj się poznać. 

Studia to czas, kiedy kształtuje się Twój światopogląd, gromadzisz wokół siebie ludzi wyznających podobne wartości, podobne zainteresowania i pasje. Kto wie, ile z tych przyjaźni w przyszłości przełoży się na kontakty biznesowe i kapitał relacji?

5. Rozpocznij swoją karierę bez granic

W ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat, setki absolwentów ukończyły studia w stolicy Karkonoszy. Dla wielu z nich otworzyły się drzwi do międzynarodowej kariery. Dzisiaj często wracają w to miejsce, aby dzielić się z młodym pokoleniem wiedzą i doświadczeniem.

Wszystko zależy teraz od Ciebie. Od nas dostaniesz możliwości, narzędzia i wsparcie, aby rozpocząć swoją karierę bez granic.

Kliknij tutaj i tutaj, żeby zapoznać się z naszą ofertą edukacyjną. 

Polecamy

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Ma on na celu propagowanie działań proekologicznych dotyczących walki za zmianami klimatycznymi, ograniczaniem emisji dwutlenku węgla, propagowaniem odnawialnych źródeł energii oraz efektywności…

1150x180