Level 4.0

Projekt Level 4.0., czyli czwarta rewolucja przemysłowa w toku. Część 2

Nowe technologie trzy razy całkowicie zmieniały zasady funkcjonowania świata. Dziś jesteśmy świadkami kolejnej, czwartej już rewolucji przemysłowej.

1150x180

Tydzień temu opublikowaliśmy pierwszy post o rewolucji, w której mimowolnie właśnie bierzemy udział. Pisaliśmy o tym, czym jest czwarta rewolucja przemysłowa, co oznacza pojęcie „Przemysł 4.0” i na czym polega Projekt Level 4.0 | Digital Innovation Hub Wrocław „Technologiczna Fabryka Ucząca dla Przemysłu Przyszłości”.

2020 rok był dla realizatorów projektu bardzo pracowity. Level 4.0 wystartował pomimo przygnębiającej atmosfery towarzyszącej pandemii.

Realizacja programu zaplanowana jest na lata 2020-2021

Zgodnie z planem odbywały się m.in. konsultacje dla firm przygotowane przez pracowników naszej uczelni. Przeprowadzili oni liczne szkolenia z zakresu technologii i rozwiązań Przemysłu 4.0. Były to zarówno szkolenia otwarte (o charakterze popularyzacyjnym dla wszystkich zainteresowanych osób), jaki i specjalistyczne, skierowane do konkretnego odbiorcy.

Wśród chętnych do wdrożenia rewolucji znalazły się zarówno duże przedsiębiorstwa (6 organizacji), firmy z sektora MŚP (20 podmiotów), jak i startupy (5 podmiotów). Były wśród nich firmy o charakterze produkcyjnym, handlowym i usługowym z różnych branż.

Uczestnikami szkoleń otwartych byli pracownicy, studenci, przedstawiciele zaproszonych firm, jak i osoby z zewnątrz, chcące zdobyć wiedzę z zagadnień dotyczących koncepcji Przemysłu 4.0, a w szczególności idei i zastosowań sztucznej inteligencji, rozwiązań chmury obliczeniowej, jej technologii, potencjału i bezpieczeństwa itp.

W ramach tych działań odbył się cykl trzech szkoleń pod wspólną nazwą „Od przetwarzania tradycyjnego ku chmurze obliczeniowej” oraz jednego pt. „Sztuczna inteligencja jako filar Przemysłu 4.0”.

Zakończono również przygotowanie profesjonalnej sali multimedialnej (w budynku Z na UEW), której wyposażenie technologiczne sfinansowano ze środków projektu. Sala ta została wyposażona w nowoczesną aparaturę, obejmującą m.in. profesjonalny system wideokonferencyjny i komputerowe stanowiska robocze. Dzięki temu szkolenia i dalsze działania doradcze będą możliwe zarówno w formie zdalnej, jak i stacjonarnej, co daje możliwość dotarcia do szerszego grona potencjalnych beneficjentów projektu.

To działania zrealizowane w 2020 roku tylko przez jednego z członków konsorcjum – Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Więcej o projekcie na stronie.

Mnie szczególnie interesują Pokazy Demo. To już druga rewolucja przemysłowa w moim niedługim życiu. Szkoda zardzewieć.


Jesteś zainteresowany Rewolucją 4.0? Osiągnij nowy poziom innowacyjności. Zajrzyj na stronę https://www.level4dih.pl/wydarzenia i poznawaj całkowicie bezpłatnie nowe technologie i wdrażaj je w Twojej firmie, start-upie lub organizacji.

Polecamy także:


Warto zajrzeć:

Polecamy

76% polskich firm deklaruje, że w jakimś stopniu wykorzystuje onboarding. Jak wygląda sytuacja w instytucjach państwowych? Od pewnego czasu onboarding stał się częścią kultury pracy na Uniwersytecie Ekonomicznym we…
Serce boli na wieść o bombardowaniu ukraińskich miast przez sowieckich okupantów. W pamięci wraca ciepły kwiecień 2007 roku, w którym do wschodniej i zachodniej Ukrainy, w poszukiwaniu nowych…

1150x180