Nic tak nie ożywia rekrutacji jak… kryminał o uczelni

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu wydał kryminał. Akcja rozgrywa się w murach uczelni w gorący rekrutacyjny czerwcowy czas. Zapraszamy do słuchania audiobooka!

Kryminał bardzo ekonomiczny

Rok temu miała miejsce premiera pierwszego kryminału uczelnianego pod znaczącym tytułem „Kryminał bardzo ekonomiczny”. Dostępny jest w formie papierowej oraz jako audiobook.

Na strychu „Zetki” (znanego dobrze wrocławianom wieżowca Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu) odkryto zmumifikowane zwłoki. Kim była ofiara?

Wiosną zeszłego roku wywiad z autorką przeprowadziła dziennikarka Gazety Wrocławskiej Magdalena Talik.

Książeczka jest rzeczywiście ekonomiczna (55 stron), można ją swobodnie włożyć do kieszeni, a autorka – Tamara Chorążyczewska – od lat związana z Centrum Promocji Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu przekonuje, że to raczej żart niż poważna literatura, choć niektórzy bohaterowie są wzorowani na… konkretnych pracownikach uczelni.

Wywiad publikował także portal Perspektyw.

O autorce

„Kryminał bardzo ekonomiczny” powstał na bazie opowiadania wyróżnionego w konkursie na opowiadanie kryminalne Międzynarodowego Festiwalu Kryminałów 2016. Autorka jest absolwentką Kryminalnych Warsztatów Literackich.

W „Kryminale bardzo ekonomicznym” wykorzystałam sporo informacji, których długo szukałam, choćby o rektorach uczelni, sytuacji politycznej, bo nasza ekonomiczna uczelnia działała niegdyś pod „ojcowskim” czujnym okiem władz peerelowskich, o samym kampusie.
Liczę, że czytelnik dowie się też czegoś o samej specyfice tego miejsca i środowiska naukowego.

Uniwersytet Ekonomiczny wydał kryminał

Świetna oprawa graficzna książki

Książkę ilustrował także (były już) pracownik Centrum Promocji – Paweł Mildner. Paweł nie tylko robi fantastyczne ilustracje do swoich i nie swoich książek. Jego grafika zdobi naszą uczelnianą stołówkę. On zajął się też składem książki.

„Winieta na YouTube jest identyczna, jak rewelacyjna okładka kryminału” – pisała w maju 2020 r. w wywiadzie dla Gazety Wrocławskiej Magda Talik.

Paweł Mildner został doceniony i stał się jednym z 30 kreatywnych Wrocławia 2020.

O nagrodzie

Do posłuchania

Zapraszamy do słuchania audiobooka i wywiadu z autorką przeprowadzonego w ramach cyklu Rozmowy bardzo ekonomiczne.

Kryminał został także wydany przez Centrum Promocji w formie papierowej. Niewielki format książeczki, która ma wymiary 115mm x 160mm,  nawiązuje do kieszonkowego formatu, tzw. pocketu.

Polecamy

76% polskich firm deklaruje, że w jakimś stopniu wykorzystuje onboarding. Jak wygląda sytuacja w instytucjach państwowych? Od pewnego czasu onboarding stał się częścią kultury pracy na Uniwersytecie Ekonomicznym we…