Nasi na liście „Forbesa”!

Książka dr  Katarzyny Jagodzińskiej, wykładowcy na studiach MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, pod tytułem „Negotiation Booster: The Ultimate Sel-Empowerment Guide to High-Impact Negotiations", znalazła się na liście książek „Forbesa”.

1150x180

„Forbes” oddaje cześć autorkom książek o negocjacjach

W tym miesiącu (marzec 2021) poświęćmy chwilę na świętowanie i podkreślenie niesamowitych kobiet, które wniosły wkład w negocjacje i rozwiązywanie konfliktów – pisze w artykule Forbesa pt. How Many Negotiation Books Have Been Written By Women? The Answer May Surprise You” dyrektor American Negotiation Institute i Business Lawyer.

Wiele osób pytało: „Dlaczego więcej kobiet nie pisze książek o negocjacjach?”. Lepszym pytaniem jest: „Dlaczego książki negocjacyjne, których autorami są kobiety, nie zyskują większego uznania?” – sugeruje Kwame Christian.

Na dziewiątym miejscu listy książek liczącej 130 pozycji znajduje się publikacja naszej profesor. To jedyna Polka na liście autorek.

Gratulujemy!

Lista Forbesa

O książce

„Wzmacniacz negocjacji” pokazuje, jak wygrać negocjacje poprzez usamodzielnienie.
Aby pomyślnie poprowadzić negocjacje w biznesie, nie wystarczy nawet najlepszy plan i umiejętności negocjacyjne. Jeżeli przystąpimy do negocjacji ze strachem lub brakiem przekonania, nie osiągniemy oczekiwanego rezultatu, bez względu na to, jak dobrze zostaliśmy wyszkoleni taktycznie. Autorka wskazuje na możliwość zyskania przewagi dzięki synergicznemu podejściu łączącemu zadania negocjacyjne z podstawowymi czynnikami emocjonalnymi.

Negotiation Booster czerpie z interdyscyplinarnych źródeł. Umożliwia wgląd w kluczowe koncepcje negocjacyjne, podstawowe strategie negocjacyjne, umiejętności komunikacyjne, techniki postrzegania i zarządzania wrażeniami, determinanty pożądanych wyników oraz problemy, z którymi spotykają się negocjatorzy. To doskonała lektura dla teoretyków i praktyków biznesu.

O autorce

Dr Katarzyna Jagodzińska jest profesorem w Instytucie Zarządzania na Uniwersytecie w Neuchatel (Szwajcaria), posiada doktorat z prawa międzynarodowego. Jest m.in. Ekspertką Narodową przy Parlamencie Europejskim, Ekspertką ds. Negocjacji afiliowaną przy Schranner Negotiation Institute w Zurychu oraz w Europejskim Centrum Negocjacji w Paryżu, konsultantką ONZ w Genewie. Specjalizuje się w negocjacjach biznesowych, zarządzaniu konfliktami, komunikacji międzykulturowej, zarządzaniu biznesem. Dr Jagodzińska prowadzi zajęcia z efektywnej komunikacji w biznesie na studiach MBA na UEW.

Więcej:

https://www.forbes.com/sites/kwamechristian/2021/03/12/how-many-negotiation-books-have-been-written-by-women-the-answer-may-surprise-you/?sh=7051d30d3798&fbclid=IwAR1C-7epDHfAySUksWgrW2hIbRitbLf2BsaGhrsRAT7OQNFQnaq83f8qvY0

Polecamy

Bill – tak bowiem wszyscy się do Minskera zwracali – pojawił się na uczelni w 1989 roku. Stał się symboliczną personifikacją przemian w Polsce. Jako native speaker z doświadczeniem…

1150x180