Zakupy przez Internet. Co warto wiedzieć?

W ferworze zakupów zawsze warto zwracać uwagę na warunki kupna. Nasze superokazyjnie zdobyte Ferrari „z dostawą do domu” nie ma czerwonej tapicerki tylko bordową? Chcemy je oddać. Aż tu nagle... Nie ma możliwości zwrotu. Zwrot wiąże się z utratą połowy wartości towaru albo sklep po prostu już nie istnieje. Jak się ustrzec takich sytuacji?

1150x180

Podczas tegorocznych, bardzo pamiętnych Świąt AD 2020 będziemy na pewno mniej podróżować. Spędzimy je bardziej kameralnie. Same przedświąteczne zakupy nie będą już jednak pewnie wcale tak skromne. Stół na pewno zostanie tradycyjnie zastawiony. I chociaż niech prezenty zrekompensują nam brak wszystkich bliskich. 

Tego roku stanowczo więcej prezentów kupujemy w sieci.

Na co warto zwrócić uwagę w czasie zakupów w sieci? 

Przed zakupem w sieci zawsze sprawdzajmy: 

  • wiarygodność sklepu 
  • sposoby płatności 
  •  warunki realizacji zwrotów.  

Często najtańsze oferty w sieci pociągają za sobą dodatkowe koszty.  Dowiemy się o nich dopiero w przypadku zwrotów lub reklamacji. 

 Kupujesz statek kosmiczny w specjalnej ofercie na raty? Zwróć uwagę na dodatkowe koszty. 
Często okazuje się, że nie tylko płacimy dodatkowo za pożyczkę, ale również wyjściowa cena jest wyższa w takiej specjalnej ofercie.  

Kupując w serwisach zagranicznych zwracajmy też uwagę na indywidualizację ofert. Może okazać się, że cena żaglówki z dostawą do Polski nie będzie już tak atrakcyjna, jak zakup jej polskim sklepie.  

Zdalne nauczanie - Teams

Kupuj z głową.
To się liczy! 

Autor: Bogusław Półtorak


dr hab. Bogusław Półtorak, prof. UEW

Obserwator i recenzent relacji instytucji finansowych z klientami. Wykładowca akademicki, który w pracy z młodzieżą zakłada, że trzeba uskuteczniać ideę łączenia teorii z praktyką. Współtwórca portalu Bankier.pl, główny ekonomista Bankier.pl S.A.. W latach 2010-2016 dyrektor programowy i redaktor naczelny Grupy Bankier.pl, PIT.pl, VAT.pl. Do 2016 roku przewodniczący rady nadzorczej Związku Firm Doradztwa Finansowego. Autor książek „Sekurytyzacja kredytu hipotecznego” (2005 i 2007) i „Hipoteczny pieniądz bankowy” (2013). odpowiedzialność i intelekt. 
Prodziekan ds. Kształcenia UEW.

Polecamy

76% polskich firm deklaruje, że w jakimś stopniu wykorzystuje onboarding. Jak wygląda sytuacja w instytucjach państwowych? Od pewnego czasu onboarding stał się częścią kultury pracy na Uniwersytecie Ekonomicznym we…

1150x180