Koronakryzys i firmy rodzinne w Polsce

Liderem we wdrażaniu rewolucji 4.0 są duże firmy. Jednak i sektor MŚP zaczyna dostrzegać w tej rewolucji ogromną szansę dla siebie.

1150x180

Kryzys często rodzi świadomość. Kryzys małżeński, kryzys zawodowy… Kryzys gospodarczy także?

Koronakryzys gospodarczy ujawnił konieczność poszukiwania całkowicie nowych rozwiązań technologicznych i logistycznych.

Rewolucja 4.0 przyspiesza nie tylko w dużych polskich firmach.

O Biznesie 4.0. O wdrażaniu go w małych przedsiębiorstwach. Wywiad dla Forbesa.

O szansach, obawach i specyfice wdrażania nowych technologii w małych i średnich polskich przedsiębiorstwach opowiadał dla Forbesa kierownik projektu Level 4.0, pracownik UEW dr Artur Rot. Posłuchajmy wywiadu.

Czwarta rewolucja przemysłowa. Industry 4.0

Pierwsza rewolucja – to wiek pary

Druga rewolucja – wiek elektryczności

Trzecia rewolucja – wiek komputerów

Czwarta rewolucja – wiek zanikania barier ludzie/maszyny

Więcej na stronie.

Cykl artykułów o Biznesie 4.0

Firmy, które są nowoczesne i elastyczne, które potrafią reagować na nowe warunki, lepiej sobie radzą w kryzysowym czasie.

Projekt Level 4.0 | Digital Innovation Hub Wrocław „Technologiczna Fabryka Ucząca dla Przemysłu Przyszłości”

We Wrocławiu od 2020 roku czwarta rewolucja znacznie przyspieszyła.

W 2019 roku Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii (wówczas Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii) ogłosiło głosiło konkurs „Standaryzacja usług hubów innowacji cyfrowych dla wsparcia cyfrowej transformacji przedsiębiorstw”. Spośród czterdziestu dwóch zgłoszeń wyłoniono pięć zwycięskich aplikacji. Jedną z nich jest projekt Level 4.0. Realizuje go pięć wrocławskich jednostek, w tym Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Level 4.0 na UEW wdraża zespół ekspertów w dziedzinie nowoczesnych technologii pod kierownictwem dr. Artura Rota.

Strona projektu http://media.level4dih.pl/

Polecamy

76% polskich firm deklaruje, że w jakimś stopniu wykorzystuje onboarding. Jak wygląda sytuacja w instytucjach państwowych? Od pewnego czasu onboarding stał się częścią kultury pracy na Uniwersytecie Ekonomicznym we…
Serce boli na wieść o bombardowaniu ukraińskich miast przez sowieckich okupantów. W pamięci wraca ciepły kwiecień 2007 roku, w którym do wschodniej i zachodniej Ukrainy, w poszukiwaniu nowych…

1150x180