Konkurs „Zagraj o mentoring”

Za nami pierwszy etap konkursu organizowanego przez inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości. Główną nagrodą w konkursie jest zaproszenie do udziału w InCredibles – programie akceleracyjnym i mentoringowym dla start-upów, zainicjowanym w 2017 roku przez Sebastiana Kulczyka.

1150x180

W 2020 roku ze względu na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 program przyjął nadzwyczajną formułę „Incredible Academy”. Podczas specjalnych webinarów oraz wirtualnych konsultacji mentorzy InCredibles dzielą się z przedstawicielami start-upów swoim doświadczeniem i wiedzą, by wesprzeć młode biznesy w tej bezprecedensowej sytuacji.

Konkurs „Zagraj o mentoring” skierowany jest do zespołów, które wprowadzają na rynek innowacyjne rozwiązania technologiczne. Organizatorzy poszukują start-upów podchodzących w unikatowy sposób do technologicznych wyzwań oraz biznesowych problemów.

W skład kapituły konkursu wchodzą:
·  Krzysztof Malinowski – Dyrektor Inkubatora Uniwersytetu Medycznego, Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

·  dr Anna Górecka – Dyrektor Inkubatora Politechniki Wrocławskiej

·  Krzysztof Górka – Prezes Zarządu Dolnośląskiego Funduszu Rozwoju Inwestycji

·  Dominik Marzec – P.O Dyrektora w Dziale ds. Wspierania Przedsiębiorczości Wrocławski Park Technologiczny

·  dr hab., prof. UEW Bartłomiej Nita – Prorektor ds. Finansów i Rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

·  Marek Pasztetnik – Prezes Zarządu Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy

·  Tomasz Janoś – Dyrektor Biura Wrocławskiego Centrum Akademickiego, Biuro Współpracy z Uczelniami Wyższymi Urząd Miejski Wrocławia

Zgłoszenie do konkursu „Zagraj o mentoring” przesłało ponad dwadzieścia start-upów działających w różnych branżach i znajdujących się na różnych etapach rozwoju. Są to projekty m.in. z branży turystycznej, edukacyjnej czy HR. Koncepcje wykorzystują takie technologie jak VR czy sztuczna inteligencja.

Spośród nadesłanych proporcji kapituła konkursu wybierze od pięciu do dziesięciu projektów, które kwalifikują się do etapu finałowego. Kapituła weźmie pod uwagę m.in. model biznesowy i innowacyjność rozwiązania. Zwycięzcę poznamy podczas finału konkursu, który odbędzie się 15 czerwca w formie zdalnej.

Konkurs spotkał się ze sporym zainteresowaniem ogólnopolskich mediów branżowych. Informację o konkursie opublikowały m.in. serwisy MyCompanyPolska.pl i Brief.pl

Zapraszamy do lektury:

Mycompany: https://mycompanypolska.pl/artykul/startupy-zagraja-o-mentoring/6727

Brief.pl: https://brief.pl/startupy-zagrajcie-o-mentoring-rusza-piata-edycja-konkursu-zagraj-o-mentoring/

Polecamy

Zimą 1947 roku w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego zebrali się pierwsi słuchacze Wyższej Szkoły Handlowej. 3 lutego profesor Wincenty Styś wygłosił wykład inauguracyjny poświęcony teorii ekonomicznej Quesneya. Tak rozpoczęła…

1150x180