Biuletyn „Impakt Dolny Śląsk” to kwartalnik Think Tanku Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, który działa pod tą samą nazwą. Powstaje dzięki zaangażowaniu prestiżowego grona autorów, a zarazem prawdziwych ekspertów w swoich branżach. Biuletyn jest kierowany do szerokiej grupy odbiorców – nie tylko jednostek publicznych i dolnośląskich przedsiębiorców, ale wszystkich, którzy interesują się rozwojem Dolnego Śląska w ujęciu społeczno-gospodarczym.
Na łamach biuletynu można znaleźć między innymi diagnozę bieżących wyzwań, z jakimi mierzy się Dolny Śląsk, oraz prezentacje aktualnych analiz, które są szczególnie istotne zarówno dla społeczeństwa Wrocławia i regionu, jak i całej Polski. Artykuły pojawiające się w czasopiśmie mają na celu zainicjowanie dyskusji o tematyce gospodarczej. Pozwoli to na stworzenie przestrzeni do kreowania nowych rozwiązań w zakresie transferu wiedzy między sektorem nauki, jednostkami publicznymi i przedsiębiorcami.
Co można znaleźć w pierwszym numerze „Impakt Dolny Śląsk”?
W pierwszym numerze kwartalnika poruszany jest temat ekonomicznych kompetencji i wiedzy dla cyfrowego rozwoju w odbudowie kraju. Artykuły dotyczą chociażby znaczenia cyfrowej transformacji w procesie rozwoju, zarządzania wartością dla klienta oraz kompetencji przydatnych w nowej rzeczywistości.
W biuletynie coś dla siebie znajdą również osoby zainteresowane tematyką blockchain i kryptoaktywów, inteligentnych usług oraz rebrandingu. Z czasopisma można również dowiedzieć się więcej o Strategii Rozwoju Sudety 2030, Centrum Inteligentnych Systemów Zarządzania, Centrum Symulacji Procesów Biznesowych oraz projekcie Level 4.0. Digital Innovation Hub.
Autorami publikacji pojawiających się w biuletynie „Impakt Dolny Śląsk” są pracownicy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także przedstawiciele środowiska biznesowego i samorządowego oraz dziennikarze gospodarczy. Część z nich będzie można usłyszeć podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu, którego partnerem jest Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.
Biuletyn jest dostępny na stronie https://inqube.pl/wp-content/uploads/2021/07/impakt-biuletyn-6-07-2021-skompresowany.pdf