Eko-alternatywy dla plastiku? Proponuje jezwycięzca konkursu „Zagraj o mentoring”

Konkurs „Zagraj o mentoring”, organizowany przez inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości UEW skierowany był do młodych innowatorów, którzy w unikatowy sposób podchodzą do technologicznych wyzwań i problemów biznesowych. Znamy już finalistę tegorocznej edycji!

1150x180

Laureatem tegorocznego konkursu „Zagraj o mentoring” został FibriTech.
To startup wykorzystujący technologię dla dobra natury. Misją tej młodej firmy, jest tworzenie eko-alternatyw dla plastiku i innych materiałów ropopochodnych.

FibriTech to polski start-up, który powstał, by stworzyć przełom w dziedzinie prawdziwie ekologicznych materiałów.
Z włókien roślinnych tworzy eko-alternatywy dla plastiku, wełny mineralnej i innych szkodliwych materiałów. 


Pierwsze produkty FibriTechu to podłoża uprawowe dla nowoczesnych systemów eko-upraw (hydroponiki i farm wertykalnych), a także ekologiczne rozwiązania materiałowe dla przemysłu opakowaniowego, izolacyjnego, bio-kompozytów oraz wiele więcej. 

Misja FibriTechu to krótkie acz trafne: we make eco matter. 

O konkursie 

Nagroda w konkursie „Zagraj o mentoring” ufundowana została przez Sebastiana Kulczyka i stworzony przez niego w 2017 roku program InCredibles.  Zwycięski startup otrzymał szansę na udział w szytym na miarę programie akceleracyjnym i mentoringowym, który wspiera początkujące firmy z obszaru nowych technologii. 

Zgłoszenie do konkursu „Zagraj o mentoring” przesłało ponad dwadzieścia start-upów działających w różnych branżach i znajdujących się na różnych etapach rozwoju.  

Spośród nadesłanych projektów kapituła konkursu wybrała siedem firm, które zakwalifikowały się do etapu finałowego i zaprezentowały swój pomysł podczas gali online. 

Finał konkursu  

15 czerwca 2021 odbył się finał piątej edycji konkursu „Zagraj o mentoring”.  
Organizatorami wydarzenia był inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu oraz InCredibles Sebastiana Kulczyka. 

Siedem startupów wprowadzających na rynek innowacyjne rozwiązania technologiczne zaprezentowało przed jury konkursowym swój pomysł na biznes.  

W kapitule zasiedli przedstawiciele wrocławskich uniwersytetów i instytucji, które wspierają rozwój przedsiębiorczości: 

  • Krzysztof Malinowski – Dyrektor Inkubatora Uniwersytetu Medycznego, Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu; 
  • Kamil Nawirski – Ekspert/ Mentor AIP Politechniki Wrocławskiej; 
  • Krzysztof Górka – Prezes Zarządu Dolnośląskiego Funduszu Rozwoju Inwestycji; 
  • Dominik Marzec – P.O Dyrektora w Dziale ds. Wspierania Przedsiębiorczości Wrocławski Park Technologiczny; 
  • dr hab., prof. UEW Bartłomiej Nita — Prorektor ds. Finansów i Rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu; 
  • Marek Pasztetnik — Prezes Zarządu Zachodniej Izby Gospodarczej — Pracodawcy i Przedsiębiorcy; 
  • Tomasz Janoś — Dyrektor Biura Wrocławskiego Centrum Akademickiego, Biuro Współpracy z Uczelniami Wyższymi Urząd Miejski Wrocławia. 

Wydarzenie uświetnił wywiad z Sebastianem Kulczykiem, przeprowadzony przez Patrycję Modrzejewską – dyrektor inQUBE Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości.  

„To dla nas ogromny zaszczyt, że podczas piątej edycji konkursu „Zagraj o mentoring” otrzymaliśmy wsparcie Sebastiana Kulczyka i jego programu InCredibles. Udział w konkursie to ogromna szansa dla młodych, innowacyjnych startupów, które mogą zdobyć niezwykłe doświadczenie i współpracować z uznanymi praktykami biznesu”  powiedziała Patrycja Modrzejewska, dyrektor inQUBE Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości. 

Konkurs spotkał się ze sporym zainteresowaniem ogólnopolskich mediów branżowych. Informację o konkursie opublikowały m.in. serwisy MyCompanyPolska.pl,  Brief.pl i mamstartup.pl. 

Zobacz także:

Polecamy

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Ma on na celu propagowanie działań proekologicznych dotyczących walki za zmianami klimatycznymi, ograniczaniem emisji dwutlenku węgla, propagowaniem odnawialnych źródeł energii oraz efektywności…

1150x180