75 lat Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

Zimą 1947 roku w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego zebrali się pierwsi słuchacze Wyższej Szkoły Handlowej. 3 lutego profesor Wincenty Styś wygłosił wykład inauguracyjny poświęcony teorii ekonomicznej Quesneya. Tak rozpoczęła się historia dzisiejszego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

1150x180

Nadchodzący – 2022 rok – to rok naszego 75 jubileuszu. Uczelnia ma za sobą już 75 lat prężnej działalności naukowej i edukacyjnej. W trakcie tych lat Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu wykształcił około sto tysięcy absolwentów. Ich nazwiska pojawiają się na listach najbardziej wpływowych osób w krajowej i światowej gospodarce, przemyśle, nauce i kulturze.

Z okazji 75-lecia Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu przyszły rok będzie obfitował w liczne wydarzenia kulturalne, naukowe i sportowe, promujące wieloletnią tradycję uczelni. Kalendarz wydarzeń jest dostępny na specjalnie na tę okazję utworzonej stronie internetowej: www.75lat.ue.wroc.pl.

Każda jednostka naszej uczelni ma swój wkład w jubileuszowy harmonogram wydarzeń. Zachęcamy wszystkich – studentów, pracowników, absolwentów, przyjaciół Uniwersytetu Ekonomicznego oraz mieszkańców Wrocławia i osoby odwiedzające nasze piękne miasto – do udziału w obchodach tego szczególnego czasu.

Wspólne świętowanie niewątpliwie sprzyjać będzie integracji i nada temu jubileuszowi wyjątkowej oprawy. Zapraszamy!

Polecamy

1150x180